درباره PVC

درباره PVC

PVC  یا پلی وینیل کلراید، یک محصول پلاستیکی است که در تولید طیف وسیعی از محصولاتی که در طول روز با آنها سر و کار داریم استفاده می شود.

PVC  یک ماده انعطاف پذیر، سبک و با دوام است که می تواند به ورق های مناسب برای چاپ تبدیل شود. طرح های هنری و گرافیکی  را می توان بر روی صفحات PVC چاپ کرد و سپس برای دوام بیشتر لایه بندی کرد.  ورق های PVC در رنگ های مختلف از براق تا مات در دسترس هستند .

استانداردهای تولید کارت های PVC

  • (MAGNETIC STRIPE CARDS HICO/LOCO (ISO 7811
  • (MEMORY AND PROCESSOR CARDS (ISO 7816
  • (PROXIMITY CARDS/CONTACTLESS (ISO 14443
  • (LAMINATED PLASTIC CARDS (ISO 7810

مواد اولیه مورد استفاده در تولید و چاپ کارت PVC

مواد اولیه مورد استفاده در تولید و چاپ کارت PVC

کارت ها از چند لایه پلاستیکی لمینت شده با هم ساخته شده اند. لایه مرکزی کارت  معمولا از یک رزین پلاستیکی شناخته شده به عنوان پلی وینیل کلرید استات  PVCA   ساخته شده است. این رزین با مخلوط کردن مواد، رنگ ها و پلاستیسایزر ها به منظور ایجاد ظاهری یکنواخت  و سازگاری مناسب آن، ساخته  شده است. لایه مرکزی تشکیل دهنده کارت با لایه های نازک از PVCA یا مواد پلاستیکی روشن پوشش داده می شود. این لمینیت ها با استفاده از فشار و گرما به لایه مرکزی پیوند داده می شوند .

انواع چاپ و رنگ نیز برای چاپ کارت های PVC   یا پلاستیکی  استفاده می شود که  این رنگ ها برای استفاده در ورق های پلاستیکی طراحی شده اند. بعضی از تولید کنندگان از جوهرهای مغناطیسی ویژه برای چاپ نوار مغناطیسی در پشت کارت استفاده می کنند. جوهرهای مناسب جهت چاپ روی  PVC  از ذرات اکسید فلزی در حلال های مناسب ساخته می شوند.

چرا کارت PVC ؟

چرا کارت PVC ؟

آیا شما تا به حال در مورد چاپ کارت    PVC    برای  کسب و کار و یا سازمان خود فکر کرده اید، اما هنوز نتوانسته اید تصمیم بگیرید که آیا هزینه ای که قرار است برای داشتن این کارت ها  بپردازید ارزش پرداخت دارد یا خیر .

دلایل زیادی برای انتخاب کارت های PVC یا پلاستیکی وجود دارد؛ در اینجا چهار مورد از عمده دلایل استفاده روزافزون از این کارت ها  را متذکر می شویم :

4

کارت های چاپ شده روی   PVC  اغلب نیازی به چاپ مجدد به علت طول عمر بالای کارت ندارند .

3

کارت های پی وی سی خم نخواهند شد و مانند کاغذ پاره نخواهند شد.

2

کارت های چاپ شده روی PVC ظاهر حرفه ای تر دارند. سطح صاف کارت های پی وی سی به چاپ تصاویر و متن های با وضوح بیشتر منجر می شود.

1

کارت های پی وی سی با دوام و دارای عمر طولانی تر از کاغذ هستند.

شركت آرياد

مراحل تولید کار ت PVC

مراحل تولید کار ت PVC

6

کنترل کیفیت

5

شخصی سازی

4

پانچ

3

لمینیت

2

کولیت

1

چاپ

چاپ

اولین مرحله در تولید کارت pvc  چاپ طرح روی شیت های  pvc   درابعاد متفاوت می باشد در این مرحله لایه مرکزی پلاستیکی کارت با متن و گرافیک مورد نظر چاپ می گردد . بنا به خواسته برخی از مشتریان ممکن است نیاز به استفاده از مرکب های امنیتی ، چاپ برجسته یکطرفه و دو طرفه ، طراحی گیلوش و میکرو تکست  و … برای غیر قابل جعل کردن کارت نیز باشد که به این منظور اقدامات لازم در حین چاپ انجام خواهد شد  پس از اتمام روند چاپ، شیت های  pvc  آماده مرحله کولیت و یا لایه گذاری می شوند.

کولیت

پس از چاپ ورق های پلاستیکی  صفحات رویی و پشتی چاپ شده با هم جمع می شوند و ورق های شفاف اضافی بر روی ورق های رو  و پشت اضافه می شوند. پس از این مرحله شیت های آماده  به اتاق لمینیت وارد می شوند.

لمینیت

در این مرحله صفحات لایه بندی و کولیت شده  در دستگاه  لمینیتور تحت فشار شدید ، حدودا 300 درجه فارنهایت قرار می گیرد. ورقها حدودا 20 دقیقه در چرخه لمینیت قرار می گیرند و سپس به بخش خنک کننده منتقل می شوند و اجازه می دهند تا 20 دقیقه دیگر خنک شوند. هنگامی که ورق ها از لمینیتور خارج می شوند، بصورت  یک قطعه جامد از پلاستیک با لایه ای براق  یا مات (overlay) بر روی چاپ می باشد.

قابل ذکر است لایه اورلی (overlay ) مانع از بین رفتن و سایش لایه چاپ شده خواهد بود .

پانچ

بعد از اینکه کارت ها از دستگاه لمینیتور خارج شدند آنها را در دستگاه پانچ  قرار می دهیم تا  شیت ها به سایز نهایی کارت  مطابق با استاندارد (CR80 (85/6mmx54mm پانچ شوند. ماشین های پانچ اتوماتیک قابلیت پانچ کارت برابر با 10000 کارت در ساعت را دارند.

شخصی سازی

کارت ها می توانند بنا به خواسته مشتریان  با استفاده از انواع مختلف تجهیزات شخصی سازی شوند.

از جمله خدمات شخصی سازی که در شرکت آریاد قابل انجام می باشد میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1- چاپ اطلاعات متغیر

2-استفاده از نوار مگنت در رنگهای مختلف

3-چاپ با مرکب های امنیتی ( نامرئی ، فلورسنت ، OVI , ….)

4- درج نوار امضا روی کارت با چاپ و بدون چاپ

5-الصاق هولوگرام های امنیتی بر روی کارت

6-چاپ امنیتی کارت

( ,….Rainbow printing , Guilloche printingT , Micro-text and border )

7-اینکد نوار مغناطیسی

8-چاپ با  فویل طلایی و نقره ای

9-چاپ سریال نامبر

10-چاپ QR  و بارکد

11-پانچ کارت با شکل های خاص

12- الصاق لیبل اسکرچ

کنترل کیفیت

هنگامی که عملیات تولید و شخصی سازی کارت ها به پایان رسید ، محصولات تولید شده وارد بخش نهایی یعنی کنترل کیفیت می شوند  تا اطمینان حاصل شود کارت ها با کیفیت بالا و بدون هیچگونه ایرادی  به دست  مشتریان خواهد رسید .

انواع کارت PVC

انواع کارت PVC

ثبت سفارش آنلاین

شركت آرياد

برخی از نمونه کارهای ما

برخی از نمونه کارهای ما