در حال بارگیری...
22 جولای

کارت اسمارت (SMART CARD)

کارت های هوشمند (smart )  یا کارت های چیپ دار از نوع  کارت های contact  (تماسی) هستند  ولی در کارت های تماسی ،  یک تراشه حافظه میکروکنترلر یا میکروپرسسور  بر روی کارت جاسازی شده و قابل مشاهده می باشد. قابلیت هایی از قبیل امنیت، راحتی، سرعت و سهولت استفاده ارائه شده توسط این کارت های هوشمند، باعث محبوبیت این نوع کارت در سراسر جهان شده است .

نوع دیگری از کارت های هوشمند وجود دارد که بعنوان کارت های Dual interface smart cards  معرفی می شوند.این نوع از کارت ها ترکیبی از کارت های تماسی و بدون تماس هستند که به دلیل دارا بودن امنیت بالا در بسیاری از سازمان های دولتی و امنیتی استفاده می شوند.

کارت های ترکیبی شناخته شده دیگری بنام کارت های هیبرید وجود دارد که  دارای بیش از یک تراشه (چیپ) در داخل آن است که ارتباط فرکانسی با یکدیگر ندارند برای مثال در دو سطح فرکانسی 125Khz و  13.56Mhz   مورد استفاده قرار می گیرند. افزایش تهدیدات امنیتی و جعل اطلاعات  باعث محبوبیت و استفاده متداول از کارت های هوشمند ترکیبی در جهان شده است. در برخی از کارت های هیبرید علاوه بر تراشه های هوشمند نوار مغناطیسی هم بر روی کارت الصاق می گردد.

چیپ های اسمارت اغلب برای تولید کارت اعتباری ، کارت تلفن ، کارت گارانتی، کارت بانکی، کارت شناسایی، ID  کارت، کارت کنترل تردد، کارت پرسنلی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

کارت های اسمارت در انواع براق (Glossy)، مات (Matt)، متالیک (Metallic)، ترنسپرنت یا شفاف و ترنسپرنت موضعی در شرکت آریاد قابل تولید هستند.