در حال بارگیری...
22 جولای

کارت آر اف آی دی CARD) RFID)

تکنولوژی (RFID (Radio Frequency Identification یا کارت های هوشمند غیر تماسی بر اساس انتقال داده از طریق امواج رادیویی کار میکند . براساس تکنولوژی RFID اطلاعات در سه سطح فرکانسی ( Low frequency (125Khz مربوط به کارت های RW و RO و ( High frequency (13.56 Mhz مربوط به کارت های مایفر1K و دسفایر Ev1 و ( Ultra high frequency (860-960Mhz مربوط به کارت های UHF قابل انتقال می باشند .

          کارت مایفر 1K و دسفایر Ev1                               کارت UHF                            کارت RO,RW

امروزه بسیاری از شرکت ها و مراکز تفریحی و عمومی از کارت های RFID جهت پیگیری کنترل تردد و باز کردن درب های امنیتی و پیگیری رفت و آمد مردم در یک ساختمان استفاده می کنند. هر کارت حاوی اطلاعاتی است که در یک تراشه RFID کد شده است. هنگامی که کارت در فاصله چند سانتی متری از از آنتن دستگاه ریدر کارت قرار می گیرد، تراشه RFID اطلاعات خود را به دستگاه ارسال می کند و کارت شناسایی می شود.کارت های RFID به طور گسترده ای بعنوان کارت های کنترل تردد و کارت های عضویت در باشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

از چیپ های RFID  می توان برای چاپ و تولید کارت کنترل تردد ، کارت حضور و غیاب ، کارت پارکینگ ، کارت شناسایی ، کارت پرسنلی، کارت اعنباری ، کارت دانشجویی ، کارت دانش آموزی ، کارت باشگاه مشتریان، کارت تخفیف  و…. استفاده کرد.

مزایای استفاده از کارت های RFID   :

  • قیمت پایین
  • حفظ امنیت اطلاعات
  • ردیابی اطلاعات
  • کدینگ چند باره تراشه RFID با اطلاعات جدید
  • سهولت استفاده از کارت های RFID

کارت های RFID در ا نوع براق (Glossy)  ، مات (Matt) ، متالیک  (Metallic) ، ترنسپرنت یا شفاف و ترنسپرنت موضعی در شرکت آریاد قابل تولید هستند.