در حال بارگیری...
22 جولای

کارت مغناطیسی (MAGNETIC STRIPE CARD)

کارت مغناطیسی نوعی کارت است که قادر به ذخیره داده ها درون ذرات مغناطیسی کوچکی که روی یک نوار مغناطیسی که بر روی کارت قرار گرفته است می باشد.  کارت های مغناطیسی به دلیل آنکه اطلاعات بر روی آنها به سختی از بین می رود و دارای طول عمر بالایی هستند دارای محبوبیت زیادی هستند و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

نوارهای مغناطیسی در رنگ های متفاوتی از جمله  مشکی و قهوه ای، نقره ای، طلایی ، سبز ، قرمز ، آبی ، … در دسترس می باشند که بنا به سلیقه مشتریان در تولید کارت های PVC  مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوارها دارای  سه TRACK  یا شیار می باشند که هر یک از این TRACK ها بسته به اطلاعات و داده های دارنده کارت در هنگام کدینگ و یا رمز گذاری کارت می توانند استفاده شوند.

بطور معمول دو نوع نوار مغناطیسی جهت تولید کارت های مغناطیسی وجود دارد :

نوار مغناطیسی هایکو (HICO )   

نوارهای مغناطیسی High Coercivity یا “HiCo”  برای اکثر برنامه های کاربردی توصیه می شود. کارت های مغناطیسی HiCo به طور معمول مشکی هستند و با یک میدان مغناطیسی قوی (2750 OE) کد گذاری می شوند. این میدان مغناطیسی اطلاعات روی  کارت های HiCo را با دوام تر می سازد چرا که امکان پاک شدن این اطلاعات زمانی که کارت در معرض یک میدان مغناطیسی دیگر قرار می گیرد کمتر خواهد شد.

کارت اعتباری، کارت بانکی، کارت کتابخانه، کارت کنترل تردد ، کارت حضور و غیاب و  کارت شناسایی کارکنان ، کارت هدیه ، کارت تخفیف ، کارت VIP  ، کارت گارانتی ، کارت باشگاه مشتریان ، کارت دانشجویی ، کارت دانش آموزی و …. اغلب از تکنولوژی HiCo استفاده می کنند.

نوار مغناطیسی لوکو (LOCO)  

 نوارهای مغناطیسی Low Coercivity یا Loco برای استفاده در برنامه های کوتاه مدت از جمله  کارت هتل ،کارت ورودی پارک های تفریحی، کارت گارانتی ،… مفید است . کارت های مغناطیسی Loco به طور معمول  قهوه ای رنگ هستند و  با یک میدان مغناطیسی ضعیف (300 OE) کد گذاری می شوند. هنگام انتخاب یک کارت مغناطیسی برای کسب و کار خود، حتما باید به مدت زمانیکه قرار است کارت مورد استفاده قرار بگیرد توجه داشت. کارت های مغناطیسی هایکو با اختلاف قیمت کمی بالاتر دارای کیفیت بهتر و کاربرد وسیعتری نسبت به کارت های لوکو می باشند.

کارت های مغناطیسی در انواع براق (Glossy)  ، مات ، متالیک (Metallic) ، ترنسپرنت یا شفاف و ترنسپرنت موضعی در شرکت آریاد قابل تولید هستند.