در حال بارگیری...
09 جولای

pvc چیست؟

پلی‌وینیل کلراید (به انگلیسی: Polyvinyl chloride) یا پی‌وی‌سی (PVC) یک نوع پلاستیک بسیار پرکاربرد است و یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی به حساب می آید و ماده اصلی در تهیه و تولید کارت های پلاستیکی که امروزه بسیار در دسترس هستند به شمار می رود.

pcv چیست؟

ورق های پی وی سی به دلیل دوام، انعطاف پذیری و فرم پذیری به طور کلی بهترین راه حل برای تولید کارت هستند. بنا به دلایل زیست محیطی کارت های PVC حتی می توانند قابل تولید از مواد بازیافتی نیز باشند یک کارت پی وی سی می تواند مجهز به فناوری امنیتی مانند نوارهای مغناطیسی و ویژگی های جدیدتر و پیشرفته تر مانند چیپ های هوشمند نیز باشد.

تمام کارت های pvc مورد استفاده در کسب و کارها دارای دو مزیت مشترک هستند:

1- کیفیت چاپ رنگ ها عمیق و غنی است.

2- دوام و ماندگاری کار به حدی است که می تواند برای مدت زمان طولانی باقی بماند.

 

از مزایای استفاده از ورق های pvc در چاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دوام و ماندگاری آنها بسیار بالا و با کاغذ و مقوا قابل مقایسه نیست.
 2. کیفیت چاپ بی نظیر به دلیل استفاده از دستگاه های بروز در صنعت چاپ کشور در این زمینه
 3. قابلیت بازیافت به میزان ۱۰۰%
 4. دارای قابلیت ضد آب و رطوبت که مناسب برای لیبل و بسته بندی کالاهایی که در معرض رطوبت قرار دارند.
 5. قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده

مختصری در ارتباط با مراحل تولید کارت pvc :

 1. چاپ :در این مرحله چاپ ورق های pvc توسط انواع ماشین های چاپ ( افست معمولی ، افست خشک ، افست UV و دیجیتال ) و چاپ سیلک انجام می شود.
 2. کولیت :پس ازچاپ ورق های PVC ، چاپ پشت و رو با هم جمع شده و ورق های شفاف اضافی بر روی ورق های چاپ شده قرار می گیرند.این ورق ها به یکدیگرچسبانده شده و به اتاق لمینیت وارد می شوند.
 3. لمینیت :ور قهای pvc کولیت شده تحت فشاربالا و دمای حدود 200 تا 300 درجه فارنهایت و زمان حدودا 25 دقیقه در قسمت گرم کننده در دستگاه لمینیتور قرار می گیرند و سپس به بخش خنک کننده منتقل می شوند که این عملیات هم به مدت 25 دقیقه به طول می انجامد. هنگامی که ورق ها ازداخل دستگاه لمینیتور خارج می شوند، یک قطعه جامد از پی وی سی داریم که آماده برش و پانچ هستند.
 4. برش و پانچ :بعد از اینکه ورق های pvc لمینیت شدند به دستگاه برش خودکار هدایت شده و به اندازه نهایی و استاندارد (86mmx54mm ) با سرعت 10،000 کارت در ساعت پانچ می شوند.
 5. سفارشی سازی :

  کارت های پانچ شده در نهایت بنا به خواسته مشتریان و با استفاده از انواع مختلف تجهیزات شخصی سازی می شوند. هر کدام از این کارت ها می توانند با برجسته سازی یا EMBOSS ، بارکد یا QR ، شماره سریال، برچسب های اسکرچ ، پانل امضا ، کدینگ کارت های RFID و کارت های مغناطیسی سفارشی سازی شده و در اختیار مشتری قرار گیرند.